Serienett

Siste nytt om norske tegneserieutgivelser og mye mer...







Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserieutgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives av Laksevåg forlag, og Trond Sätre er kst. redaktør. Serienett er støttet av Norsk kulturråd og Bergen kommune. Har du tips? Send e-post til trosetre@online.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook. En del stoff publiseres kun der, og det er til stadighet gode og interessante meningsutvekslinger om tegneserier på Serienetts Facebook-gruppe.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser































SERIETREFF I MORGEN ( 5.06.12 )

Serietreff nr. 15 arrangeres i Bergen 6. juni med krimtegneserier som hovedtema. Da kan de fremmøtte blant annet få høre hvilke tegneserier innen genren Gunnar Staalesen og Arild Wærness anbefaler.

Serietreff er arrangementer der den niende kunstart står i sentrum. Arrangementene foregår over hele Norge, og 6. juni er det et nytt Serietreff i Bergen. Da blir det fokus på krimtegneserier i auditoriet på Bergen Offentlige Bibliotek klokken 17. De fremmøtte vil få oppleve en paneldebatt der blant andre Gunnar Staalesen, Arild Wærness, Mike Collins og Knut Robert Knutsen deltar. I tillegg vil det bli anmeldelser av noen aktuelle tegneserier. Ordstyrer er Serienetts redaktør Kristian Hellesund.

Line Fallan Sørensen fra Norsk Kulturråd kommer også på denne utgaven av Serietreff. Hun kommer til å snakke om kulturrådets støtteordninger for tegneserier. Og kanskje hun også har noen nyheter? Hvordan fungerer innkjøpsordningen for tegneserier? Og hvem har fått støtte fra kulturrådet denne våren?

Som vanlig vil paneldebatten lydfestes, og den gjøres tilgjengelig som podkast på nettsidene til Serienett i etterkant. I tillegg vil debatten overføres live på internett.

Arrangementet er et samarbeid mellom Bergen Offentlige Bibliotek, Bergen kommune og Serienett. Arrangementsrekken Serietreff er i tillegg støttet av Norsk kulturråd. Vel møtt til Serietreff nr. 15! Det er gratis adgang.

Se Bergen Offentlige Biblioteks presentasjon av Serietreff nr. 15:
http://bergenbibliotek.no/kalender/serietreff-6.-juni

Serietreff nr. 15 har egen arrangementsside på Facebook:
https://www.facebook.com/events/376258802423809/

Hør podkast fra tidligere Serietreff her:
http://www.serienett.no/article/6/

divider
  1. Podkast fra Serietreff nr. 15 kommer senere her på Serienett. I mellomtiden kan man se opptaket fra paneldebatten på nettsidene til Bergen Offentlige Bibliotek:

    http://bergenbibliotek.no/blogg/se_opptaket-fra-krim-og-tegneserier


    Kristian Hellesund    7. June 2012, 08:34    #
  2. PowerPoint-presentasjonen som ble brukt på Serietreff nr. 15 finnes her:
    http://www.serietreff.no/serietreff15/serietreff15.ppt


    Kristian Hellesund    7. June 2012, 09:31    #
  Textile Hjelp

Siste kommentarer
Bjoulv (HoF 47: TREKKFUGLAR)
Olaf Moriarty Solstrand (HoF 47: TREKKFUGLAR)
IpComics (HoF 47: TREKKFUGLAR)
Jostein Hansen (KRIGENS REDSLER)
Jostein Hansen (KRIGENS REDSLER)
Øyvind B (IMPORTVARE 08: WILL EISNER'S THE SPIRIT ARTIST'S EDITION)
Bjoulv (SJEFEN I STAVANGER )
Jostein Hansen (SJEFEN I STAVANGER )
Knut Robert Knutsen (OCX-GJEST PAUL POPE)
Arild W. (PINLEGE MINNER)