Serienett

Siste nytt om norske tegneserieutgivelser og mye mer...







Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserieutgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives av Laksevåg forlag, og Kristian Hellesund er ansvarlig redaktør. Serienett er støttet av Norsk kulturråd og Bergen kommune. Har du tips? Send e-post til kontakt@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser





































FORANDRING FRYDER ( 9.08.06 )

Er det for lite med bare én helt i et tegneseriehefte? Da kan Spider-Man nr. 7/2006 være heftet for deg. Der opptrer edderkopphelten som medlem i superheltgruppen Avengers.

Av: Kristian Hellesund

Spider-Man er kjent som en ensom superhelt. Gang på gang har han taklet vanlige kriminelle, superskurker og personlige problemer helt alene. Det er ikke slik lenger. Etter hendelser i det amerikanske heftet New Avengers, har Spider-Man slått seg sammen med kremen av Marvels superhelter. Den nye utgaven av Avengers består i tillegg til edderkoppmannen selv av Captain America, Iron Man, Wolverine, Power Man og Spider-Woman.

Da er det ikke så farlig at en superskurk raserte leiligheten til Spider-Mans alias, Peter Parker, i Spider-Man nr. 6/2006. Det gjør heller ikke så mye at Parkers tante May fikk ødelagt huset sitt i det samme rennet. Det er nemlig hjelp å få hos venner. Spider-Mans nye lagkamerater i Avengers trår nemlig til, og hele Parker-familien flytter inn i skyskraperen der superheltgruppen holder hus. Dette betyr nye muligheter og nytt spillerom for serieskaperne J. Michael Straczynski (tekst) og Mike Deodato jr. (tegning). Vi får se heltene i aksjon mot forbryterorganisasjonen Hydra, som for anledningen sender en gjeng Avengers-kopier mot dem. Dermed blir det slåssing så det holder, men det er ikke det man sitter igjen med som høydepunktet i heftet. Det står May Parker for når hun avvæpner Wolverine med en skarp kommentar. Ubetalelig! Samhandlingen mellom tante May, Peter Parker, konen Mary Jane og Avengers-medlemmene er også troverdig, og det gjør at man som leser føler at det er mennesker som skildres og ikke ikoner.

Spider-Man nr. 7/2006 er et utmerket hopp på-punkt for lesere som ikke følger edderkoppheltens blad til vanlig. Dette er god underholdning med superhelter laget av dyktige serieskapere.

Spider-Man nr. 7/2006
52 sider
33 kroner
Egmont Serieforlaget

divider
  Textile Hjelp

MORSOM JUBILANT WATCHMEN SAMLES PÅ NORSK

Siste kommentarer
Knut Robert Knutsen (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Kristian Hellesund (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Sindre (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Frank Flæsland (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Sindre (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Frank Flæsland (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Bodil Revhaug (FYRVERKERI OG PENGEBINGER)
Chris R (GJENGANGEREN)
Knut Robert Knutsen (GJENGANGEREN)
Kyrre Matias Goksøyr (GJENGANGEREN)