Serienett

Siste nytt om norske tegneserieutgivelser og mye mer...







Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserieutgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives av Laksevåg forlag, og Kristian Hellesund er ansvarlig redaktør. Serienett er støttet av Norsk kulturråd og Bergen kommune. Har du tips? Send e-post til kontakt@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser





































DORK TOWER PÅ NORSK ( 3.11.06 )

John Kovalics tegneserie Dork Tower kommer på norsk. Serien skal bli biserie i det nye M-heftet.

Av: Kristian Hellesund

Som Serienett kunne melde i oktober, får M av Mads Eriksen eget tegneseriehefte neste år. En av biseriene i heftet blir Dork Tower av John Kovalic. Det er forlagssjef Dag Lønsjø i Schibsted Forlagene som bekrefter dette overfor Serienett.

Dork Tower startet opp i 1997. Serien figurerer både som internett-tegneserie og i egne hefter og samlinger. Den har også blitt trykt i tegneserietidsskriftet Comic Shop News. Hovedpersonene i tegneserien er en vennegjeng fra den fiktive, amerikanske byen Mud City. De er opptatt av blant annet rollespill og tegneserier, og serien har fått solid kultstatus.

Besøk nettsidene til tegneserien Dork Tower:
http://archive.gamespy.com/comics/dorktower/

divider
  Textile Hjelp

SERIER SKAL SKAPE SIKKERHET ENDA MER SANDMAN PÅ NORSK

Siste kommentarer
Bodil Revhaug (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Knut Robert Knutsen (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Kristian Hellesund (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Sindre (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Frank Flæsland (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Sindre (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Frank Flæsland (DOBBEL-SPROING TIL BØRGE LUND)
Bodil Revhaug (FYRVERKERI OG PENGEBINGER)
Chris R (GJENGANGEREN)
Knut Robert Knutsen (GJENGANGEREN)