Serienett

Siste nytt om norske tegneserieutgivelser og mye mer...







Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserieutgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives av Laksevåg forlag, og Kristian Hellesund er ansvarlig redaktør. Serienett er støttet av Norsk kulturråd og Bergen kommune. Har du tips? Send e-post til kontakt@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser





































FLU HARTBERG LANSERER ODD (26.02.09 )

Lørdag er Flu Hartberg på ny albumaktuell. Denne gangen lanserer han tegneseriealbumet Odd på Tronsmo.

Av: Kristian Hellesund

Flu Hartberg har fått mye skryt for English Conversation. Nå er serieskaperen aktuell med et nytt tegneseriealbum, som har fått tittelen Odd. Albumet samler tegneserien med samme navn, som tidligere har gått i blader som Ernie og Bizarro. Det inneholder også et forord av Knut Nærum og mye ekstramateriale.

Albumet lanseres på Tronsmo på lørdag klokken 1430. Flu Hartberg selv er selvsagt til stede og signerer utgivelsen. I tillegg lover han å male live og selge maleriene til “inntekt for det kriserammende Egmont”, som det heter i pressemeldingen. Det loves også livemusikalsk quiz, “sinnsykt fete premier” og “bevertning i form av sprudlende sjampis og glefsende snacks”.


Slik reklameres det for albumlanseringen på Tronsmo på lørdag.

divider
  1. Dette er andre gong eg ser ei henvisning til «inntekt for det kriserammede Egmont» i samband med ei Tronsmo-signering. Kor ille har dei det eigentleg?


    Olaf Moriarty Solstrand    02/26/09 09:47    #
  2. Hvor ille det er, skal ikke jeg uttale meg om. Det har derimot direktør i forlaget, Jannicke Apelgren, gjort overfor Dagbladet. Hun siteres hos Kampanje på at Egmont Serieforlaget skal spare inn 50 millioner kroner i 2009. Det betyr også at det kuttes 30 årsverk.

    http://www.kampanje.com/medier/article409462.ece


    Kristian Hellesund    02/26/09 09:53    #
  3. I Egmonts tilfelle er det vel ikkje snakk om nedskjæringar for å “overleve” eller unngå konkurs, men heller for å sikre akseptabel inntjening. Greit nok det, men eg ville ikkje uroa meg for at kjempen har fått banseår.


    Knut Robert Knutsen    02/26/09 10:38    #
  4. En liten presisering: Det er Odd som skal male. Jeg kan ikke male -bare tegne.


    Flu    02/26/09 11:02    #
  5. Kva er prisen, forresten? Det eg har lest av Flu tidlegare har haldt jamnt over skyhøg kvalitet, så denne hadde sikkert gjort seg i hylla.

    (Går ut frå at sjansen for at du har signeringar i Tromsø i nær framtid er rimeleg liten, Flu?)


    Olaf Moriarty Solstrand    02/26/09 11:18    #
  6. Tror den koster ca 149,-


    Flu    02/26/09 13:03    #
  7. Prisen på www.univers.no er 129,-


    Odd    02/27/09 14:02    #
  8. Hmmm…
    Så vidt jeg forsto av Seriesamlerklubbens medlemsblad Seriesamler´n skulle dette albumet være eksklusivt for nettopp denne klubben (i hardcoverutgave), og dermed ikke utgis i noen annen sammenheng?


    jostein hansen    02/28/09 21:03    #
  9. Det stemmer egentlig, men jeg har mast meg til å få ut endel eks til salgs i spesialbutikker. Tronsmo og Outland skal ha den.


    Flu Hartberg    03/01/09 16:50    #
  10. Ser at albumet også er tilgjengelig på serie.no


    Øyvind B    03/01/09 21:44    #
  Textile Hjelp

FANTOMET NETTOPP NÅ LANSERING FOR KANON 3

Siste kommentarer
Beena (TRONDHEIM-SERIETREFF SOM PODKAST)
jostein hansen (TRIVELIG GJENSYN MED EKTE KLASSIKER)
Frank Flæsland (FANTOMET NETTOPP NÅ)
IpComics (FANTOMET NETTOPP NÅ)
Arild (FANTOMET NETTOPP NÅ)
Arild (NY VÅR FOR FOTBALL OG HESTER?)
Frank Flæsland (NY VÅR FOR FOTBALL OG HESTER?)
Frank Flæsland (FANTOMET NETTOPP NÅ)
IpComics (FANTOMET NETTOPP NÅ)
Arild (FANTOMET NETTOPP NÅ)