Serienett

Siste nytt om norske tegneserieutgivelser og mye mer...







Om Serienett

Serienett gir deg siste nytt om norske tegneserieutgivelser, anmeldelser og andre tegneserierelaterte nyheter. Nettsiden drives av Laksevåg forlag, og Kristian Hellesund er ansvarlig redaktør. Serienett er støttet av Norsk kulturråd og Bergen kommune. Har du tips? Send e-post til kontakt@serienett.no. Sjekk også ut Serienett på Facebook.

Søk i Serienett

RSS / Atom

Annonser





































FRODE ØVERLIS FØRSTE (17.03.06 )

Lørdag 18. mars er en viktig dag for bergenske tegneserieinteresserte. Da åpner Frode Øverli sin første separatutstilling i Bergen noen sinne.

Av: Kristian Hellesund

Frode Øverli er det store fyrtårnet i det norske tegneseriemiljøet. Med publikumssuksessen Pondus er bergenseren den ledende og bestselgende serieskaperen i landet. Øverli har mer på gang. 18. mars klokken 13 skal han åpne sin første seperatutstilling i hjembyen. Det hele skjer i Galleri Rubicon i Lille Øvregate.

Bergenske tegneseriefans bør være tidspunktet bevisst. I tillegg til en anledning til å ta en prat med serieskaperen, gir seperatutstillingen mulighet til å kjøpe originaler.

divider
  Textile Hjelp

SECRET WARS SAMLET BARBARISK GJENSYN

Siste kommentarer
Aliqgzet (HER ER SPROINGNOMINASJONENE)
Cxoadxeu (HER ER SPROINGNOMINASJONENE)
Bendik K (ÅRETS ANDRE OSLO-SERIETREFF)
Sindre (ÅRETS ANDRE OSLO-SERIETREFF)
Arild (ÅRETS ANDRE OSLO-SERIETREFF)
Kyrre Matias Goksøyr (ÅRETS ANDRE OSLO-SERIETREFF)
Bjoulv (GJENGANGEREN)
Knut Robert Knutsen (GJENGANGEREN)
Bjoulv (GJENGANGEREN)
Knut Robert Knutsen (GJENGANGEREN)